Genel Müdür’ den Mesaj

1998 yılında kuruluşundan bu yana Ankara Netmon İletişim Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. iki temel sütun üzerinde yükseliyor. Bu sütunlardan; birincisi kuruluşumuzda sahip olduğumuz Telekom yetkinliklerimizde sektörel büyüme, ikincisi ise yeni kazanımlarla üretime dayalı AR-GE çalışmaları ile faaliyet alanımızın genişletilmesidir. Bu nedenle 2017 yılı, Ankara Netmon’ un önümüzdeki dönemde izleyeceği geleceğe yönelik stratejisi açısından belirleyici oldu. 2017 yılında, AR-GE destekli inovasyona dayalı yeni bir büyüme inisiyatifi tanımlayarak makro stratejimizi; Telekom, üretime dayalı AR-GE ve Bilişim olmak üzere üç eksenli hale getirdik. Üçüncü büyüme eksenimiz Bilişim alanında, Sistem Entegratörü olmak ve kendi üretimlerimize kendi değerlerimizi katmak için yazılım geliştirilmesi hedeflenmiştir. İkinci büyüme hedefimiz olan üretime dayalı AR-GE kapsamında, ODTÜ Teknokent Ostim yerleşkesinde Akıllı LED ve Otomosyon sistemleri geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımız, tasarım ve donanım geliştirmenin yanında gömülü yazılım geliştirilmesi konusunda da sürdürülmektedir.

Şirketimiz, Anadolu Organize Sanayi Bölgesinde 19.000 m² alan üzerinde 4.800 m² fabrika ve 1.500 m² idari binası ile kuruluştaki üretim kabiliyetlerinin artırılması yönünde fabrika inşaatını tamamlamış, işyeri açma ruhsatını almıştır. Fabrikamızda outdoor kabin sistem entegrasyonu yanında lojistik alanında da müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

2017 hedeflerimiz arasında yurtdışında bir teknoloji firması satın alma yatırım planımız var. Ülkemize teknoloji transferi yaparak katkı sağlamak, katma değerli servis ve ürünler üretmek istiyoruz. Sektörümüze yönelik teknolojik bir ürünün dağıtım ve entegrasyonu kanalında yer almak istiyoruz. İş verimliliklerimizi maksimize etmek istiyoruz. Sürekli ilerleme isteğimiz, şirket olarak yapısal ögemizde bazı unsurları değiştirecek olsa da, her zaman etik iş anlayışına, bireylere saygı duymaya ve şirketimizi karşımızdaki kişilerin güvenini kazanacak şekilde yönetmeye devam edeceğiz.

İş Güvenliği olmazsa olmazımız. İşçi Sağlığı ve Güvenliği konusunda; sonucu ne olursa olsun istisna yaratmadan, maliyet gözetmeksizin tüm tedbirleri almış durumdayız. Sürdürülebilir İSG benim şahsi sorumluluğumdur. Tüm çalışanlarımızdan, her türlü yargıdan bağımsız olarak, düşünce ve endişelerini bizimle paylaşmalarını istiyorum.

Ülkemiz, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için yarattığımız sosyal faydalar, yaptığımız işi değerlendirirken en az kârlılığımız kadar önemli. Sene içerisinde devlete ilk 10 ayda 2.638.944,17 TL tutarında vergi ve KDV ile 2.214.017,55 TL sosyal güvenlik primi ödemesi yaptık. Çalışanlarımıza 6.362.916,97 TL ödedik. İş güvenliğini artırmak ve istihdam yaratmak için 137.000 TL yatırım yaptık. Bir şirket gerçekten başarılı sayılmak için çalışanlarına hak ettiğini vermeli, onların gelişimlerine katkıda bulunmalı ve geleceğe yatırım yapmalıdır. Ankara Netmon’ un ana amacı da bu tür başarılar peşinde koşmaktır. Bu düşünceyle, 2017’ de finansal başarılarımızı sosyal başarılarla taçlandırmak istiyoruz. Tüm paydaşlarımızın yararı için şirketimizi daha üst düzeylere taşımak, hissedarlarımıza önde gelen Telekom-Bilişim şirketi değerlerimizle orantılı olarak yatırım getirisi sağlamaktan sorumluyuz. Bu da sadece sürekli kalite, güvenilirlik, dayanıklılık, sektörel değer ve müşteri hizmetine odaklanmamızla başarılacaktır. Ankara Netmon’ un hizmet sunduğumuz pazarlarda ve içinde yaşadığımız topluluklardaki liderlik mirasını devam ettirmeyi planladığını da söylemekten gurur duyuyorum. Durgunluk, sektörümüzde bir zamanlar başarılı olan şirketleri zayıflattı ve diğerlerini iflas veya tasfiyeye zorladı. Ankara Netmon sadece bu zorlu dönemi aşmakla kalmadı, aynı zamanda durgunluktan daha güçlü ve daha canlı bir şekilde çıktı.

Büyüme stratejimizin her üç ekseninde de dünya bizim için cazip fırsatlarla dolu. Tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza Ankara Netmon markasına güvenleri ve verdikleri emekleri için teşekkürlerimi sunarım.

AHMET KURT
Genel Müdür